ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

REALIZACJA ZADANIA Z OBSZARU 3

Korzystając z pięknej, słonecznej, jesiennej pogody 30 września zorganizowaliśmy spotkanie nie tylko w celu zintegrowania dzieci z rówieśnikami i rodzicami, ale przede wszystkim w celu promowania aktywności ruchowej. Dzieci poprzez udział w konkurencjach i zabawach sportowych, poprzez aktywność na świeżym powietrzu wyrabiają u siebie nawyk prowadzenia zdrowego, sportowego stylu życia.

Podczas imprezy miały miejsce występy artystyczne i muzyczne przedszkolaków. Odbyło się wiele konkursów z ziemniakiem w roli głównej m.in. obieranie ziemniaka na czas, bieg z ziemniakiem na tacy, rzut ziemniakiem do kosza, także były konkurencje sportowe – wyścigi z ziemniakiem. Przedszkolaki wraz z rodzicami bardzo chętnie uczestniczyły w konkurencjach. Również kilku nauczycieli udało się namówić na udział w konkursach.