Nie ważne jest to co się ma, ale czym dzieli się z innymi

Nie ważne jest to co się ma,
ale czym dzieli się z innymi
św. Jan Paweł II

Przedszkole Samorządowe nr 6 w Trzebini im. Jana Pawła II, zgodnie z przesłaniem swojego patrona, że „dziecko jest radością nie tylko rodziców, ale także radością kościoła i całego społeczeństwa”, rozpowszechnia ideę otwartości, bliższego poznania wartości: dobra, miłości i piękna. Niesienia bezinteresownej pomocy innym. Jan Paweł II opiekun i przyjaciel dzieci jest dla Nas drogowskazem w wychowaniu i edukacji przedszkolaka. Jesteśmy wierni jego przesłaniu: „Daj dziecku swą siłę i mądrości Całe dobro tego świata Prowadź je do prawdy”. Wiedząc, iż przeżyte chwile z dzieciństwa, chwile zachwytu, radości mają wpływ na stosunek do dorosłego życia jest potwierdzeniem celowości objęcia przedszkola patronatem Jana Pawła II.

18 luty Trzebińskim Dniem Życzliwości organizowany jest przez przedszkole w Gaju już po raz dziewiąty, tegoroczna akcja jest zwiastunem obchodów 40 rocznicy pontyfikatu Jana Pawła II. Akcja „Kotylion” otwiera przedszkolny projekt Śladami Jana Pawła II, popularyzujący jego nauczanie i działania pozwalające odkrywać prawdę, dobro i piękno.

Już dziś nasza parafia wraz z przedszkolem zaprasza dnia 16 października o godz.15.00 na uroczystą msze świętą z udziałem sztandaru Przedszkola Samorządowego nr 6 i Szkoły Podstawowej nr 6. W związku z tak ważnym jubileuszem zapewniamy szeroki wachlarz wydarzeń artystycznych metodą integracji społecznej. Zorganizowane zostaną konkursy, koncerty, parada małych trzebinian ulicami Gaja z udziałem Orkiestry Dętej Trzebini oraz widowisko słowno – muzyczne w wykonaniu przedszkolaków. W auli przedszkola zostanie otwarta wystawa malarska Nasz Kochany Święty z Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie. Poza tym odbędzie się wycieczka rodzinna do Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie.

Dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 6
im. Jana Pawła II w Trzebini