Niech każdy wie, że jesteśmy Polakami

Autorski program „Kocham Cię Polsko” realizowany przez Przedszkole Samorządowe nr 6 w Gaju umożliwia dzieciom poznać historię narodu polskiego, pokochać ojczyznę, kultywować tradycje i kulturę Polaków. Przedszkolaki z dumą i ze zrozumieniem głoszą katechizm polskiego dziecka. Ich udział, wraz z rodzicami i nauczycielami w trzebińskich obchodach Dnia Niepodległości, potęguje ich radość – twierdzi dyrektor Jadwiga Kiełbus. Podkreślając znaczenie nastawienia dorosłych do świadomego udziału dzieci w obchodach świąt narodowych. Dzięki współpracy przedszkola z rodzicami przedszkolaki z entuzjazmem biorą czynny udział w spotkaniach z Polakami , którzy pielęgnują historię swojego kraju, a nawet ją tworzą. Ze śpiewem i tańcem przedszkolaki odwiedziły Trzebińskie Centrum Administracyjne i Urząd Swojego Miasta. Wręczyły mieszkańcom Trzebini kotyliony głosząc – „Niech każdy wie, że jesteśmy Polakami”. Tłumacząc – „Cieszę się, że mogę chodzić do polskiego przedszkola, tańczyć i śpiewać z koleżankami ( 6- letnia Agatka), - tańczyć w stroju ułańskim – dodał 5 –letni Jakub, a ja przekrzykiwała 4 – letnia Lenka – tańczyć krakowiaka.
Dzięki gościnności Starosty Chrzanowa przedszkolaki już 23 listopada odwiedzą starostwo, poznają celowość pracy polskich urzędników
Relacja 2017-11-11, 15:51 | autor: Administrator Strony