Zgłoś Twoje dziecko do konkursu "Ruszaj z przedszkolakiem łamigłówek szlakiem"

Relacje

Jesteśmy Polką i Polakiem

Przedszkole Samorządowe nr 6 im. Pana Pawła II w Gaju
jest wierne przesłaniu swojego patrona, „aby nawet na chwilę nie zgasła radość na twarzach dzieci” jak również preambule Konwencji Genewskiej, iż „ludzkość powinna dać dziecku wszystko to, co posiada najlepszego” – podkreśla dyrektor Jadwiga Iwona Kiełbus. Przypominając, że edukacja przedszkolaka trwa cztery lata i wówczas przedszkole w Gaju realizuje nie tylko obowiązujące podstawy wychowania przedszkolnego MEN, ale również programy własne, autorskie, a wśród nich od roku 2007 program patriotyczny „ Ja w harmonii ze środowiskiem”, który pozwala dziecku rozwinąć własne „ja” w kontekście społecznym, zdobyć poczucie bezpieczeństwa akceptacji i uznania.
Ślubowanie sześciolatków Przedszkola Samorządowego nr 6, które co roku odbywa się w Dworze Zieleniewskich, w roku bieżącym odbyło się dnia 26 października. Przyrzeczenie złożyło czterdziestu przedszkolaków w obecności rodziców, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi przedszkola. Nie zabrakło sympatyków i przyjaciół przedszkola w osobach radnych miasta Trzebini i przewodniczących Rad Osiedla Energetyków i Zacisze. Uroczystość odbyła się z udziałem sztandaru przedszkola. „Dzięki prowadzeniu uroczystości z udziałem sztandaru – podkreśla dyrektor przedszkola –„ możemy przekazać dzieciom wiele wartości, takich jak poczucie związku z małą ojczyzną którą dla dziecka jest przedszkole, wrastanie w społeczność lokalną, aby w przyszłości znalazło swoje miejsce w Europie zachowując własną, unikatową tożsamość Polaka z Trzebini”.
Po złożeniu zobowiązań dzieci zauroczyły publiczność występem pt. „Bajki i legendy polskie”.
Wyruszyły w podróż z Krakowskiego Rynku z krakowiakami, lajkonikiem przez Toruń tańcząc z piernikami i Warszawę wróciły do Trzebini. Słowami piosenki „Jesteśmy Polką i Polakiem, dziewczynką i chłopakiem, kochamy Polskę z całych sił, chcemy byś również kochał ją i Ty” zakończyły przedstawienie, które zostało nagrodzone gromkimi brawami.

Relacja 2017-11-04, 18:03 | autor: Administrator Strony
Przedszkolowo.pl logo