Wizyta Pani Cukiernik w przedszkolu.

W dniu 10 października do grupy 2 zawitała mama Kornelki, która przygotowała z dzieciakami przepyszne i bardzo zdrowe ciasto Marchewkowe. Najpierw naszego gościa zaprosiliśmy do wspólnej zabawy w wyrywanie marchwi do utworu Gustavo Lima „Balada”. Kiedy mieliśmy już główny składnik mogliśmy przystąpić do działania .Masa składała się z utartej marchwi, orzechów włoskich, ananasa, mąki, cukru, cynamonu, oleju, jajek, proszku do pieczenia, sody oczyszczonej. W przygotowaniach pomagali mali cukiernicy wystrojeni, jak przystało do tej pracy, czyli w fartuszki i nakrycia głowy. Ciasto zostało podane dzieciom podczas podwieczorku i smakował wyśmienicie. Bardzo dziękujemy za smakowite zajęcia, które pięknie przygotowała i poprowadziła Pani Bożek!

mgr Iwona Głogowska-Godek
Relacja 2017-10-19, 11:38 | autor: Administrator Strony