Młodsze średniaczki z wizytą w zaprzyjaźnionym sklepie warzywnym

W tygodniu , w którym poznawaliśmy pyszne i kolorowe warzywa i owoce zawitaliśmy z wizytą w sklepiku warzywnym prowadzonym przez Panią Laurę Dereszowską. Każde dziecko z duma na swojej główce prezentował opaskę, na której znajdowały się warzywa i owoce .Naszą wizytę rozpoczęliśmy od przywitania się piosenką o jabłuszkach. Następnie wszystkie dzieciaki mogły ostrożnie dotknąć, powąchać i potrzymać w rączkach zdrowe dary sadu i ogrodu. Nazywaliśmy kolory , mówiliśmy o kształtach warzyw i owoców. Na koniec naszej wizyty podziękowaliśmy pani Laurze wierszykiem wspólnie wypowiedzianym przez wszystkie dzieciaki oraz wręczyliśmy wykonaną przez dzieci pracę w postaci jabłuszka z robaczkiem . Pani Laura była bardzo wzruszona naszym prezentem i dlatego dostaliśmy wspaniałe i słodkie nektarynki , z których w przedszkolu wykonaliśmy sok warzywno-owocowy wykorzystując także jabłka, gruszki, marchewkę przyniesione z domu przez przedszkolaki. Tydzień warzywno-owocowy uważamy za zdrowy i bardzo udany! Szczególne podziękowania ślemy dla pani Laury Dereszowskiej oraz wszystkich rodziców dzięki którym dzieci spożywały pyszny sok.

mgr Iwona Głogowska- Godek
Relacja 2017-10-19, 11:32 | autor: Administrator Strony