Sprzątanie świata

Nasze przedszkolaki od wielu już lat biorą udział w Ogólnopolskiej Akcji „Sprzątanie Świata”. Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem „Nie ma śmieci – są surowce”. Głównym celem tegorocznej kampanii była zmiana postrzegania odpadów jako „śmieci” i dostrzeżenia ich surowcowego potencjału oraz zainspirowanie wszystkich do działania na rzecz środowiska. We wtorek, 3 października przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem ruszyły w teren i oczyszczały ze śmieci najbliższą okolicę – osiedle Gaj oraz teren przedszkolny. Dzieci były pełne entuzjazmu, prześcigały się w noszeniu worków. Pomimo tego, że zmobilizowani naszymi działaniami mieszkańcy bardzo dbają o swoje podwórka, śmieci niestety nie brakuje.

mgr Agnieszka Mazur
Relacja 2017-10-07, 20:49 | autor: Administrator Strony